Kalendarz

lipiec 2024
N P W Ś C Pt S
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Start Wiślickie Spotkanie Młodzieży
Wiślickie Spotkanie Młodych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 20 czerwca 2022 00:00

XX Diecezjalne Spotkanie Młodych Diecezji Kieleckiej

Relacja z Jubileuszowego spotkania w Wiślicy znajduje się pod tym linkiem.

https://diecezja.kielce.pl/mlodzi-po-raz-dwudziesty-spotkali-sie-w-wislicy

***

Przyjedź do Wiślicy 15 czerwca 2019 na 16.30 i spróbuj odnaleźć źródło swoich pragnień.

Zapraszam na XVII Diecezjalne Spotkanie Młodych do miejsca, gdzie bije źródło Chrztu świętego, źródło naszego życia. Piękna ziemia przez którą przepływa rzeka Nida i wiślickie zabytki, które od ubiegłego roku stanowią Pomnik Historii. Gotycka Kolegiata, której budowę zakończono, podobnie jak katedry Notre Dam w 1350 roku. Nade wszystko zaś królująca od XII wieku uśmiechnięta Madonna Łokietkowa nadaję temu spotkaniu wyjątkowy charakter.

Oto film, który zaprasza na to spotkanie: http://youtu.be/BV-p_oTqfQU

***

Diecezjalne Spotkanie Młodych w Wiślicy już po raz XVI odbędzie się w sobotę 16 czerwca 2018 roku. Przyjazd grup do Wiślicy i zapisy od godziny 10.00 na placu gminnym. Zakończy się ono Mszą świętą w Bazylice o godzinie 16.00. Dokładny program znajduje się na stornie diecezjalnej. Serdecznie zapraszam. Kustosz

***

Wiślickie Spotkanie Młodych 2017

Drodzy młodzi, kolejny XV Diecezjalny Dzień Młodzieży w Wiślicy już za nami. Odbył się on w sobotę 17 czerwca 2017. W spotkaniu wzięło udział około 400 -500 młodych z całej Diecezji. Pierwsze takie spotkanie miało miejsce w 2003 roku pod hasłem "Wiślica-Chrzest-Jedność". Inicjatorzy tego wydarzenia pragnęli pokazać, że Wiślica jest wyjątkowym miejscem, gdzie tak naprawdę znajduje się źródło Chrztu świętego, udzielonego naszym przodkom w Wiślicy już w 880 roku.

Relacja ze spotkania, fotografie oraz film znajdziecie na stronie www.diecezja.kielce.pl

poniżej PROGRAM SPOTKANIA

10.30 ? ZAPISY: SEKRETARIAT NA PLACU MIEJSKIM W WIŚLICY

  • Młodzież otrzyma pamiątkę spotkania, modlitewnik, krzyż, wodę, kanapkę

 

11.00 ? ZAWIĄZANIE WSPÓLNOTY: PLAC MIEJSKI W WIŚLICY

  • Zabawy integracyjne
  • Śpiewy
  • Grupa młodzieży z par. Grobu Bożego w Miechowie

 

11.40 ? KONCERT EWANGELIZACYJNY ? STRÓŻE PORANKA

  • Uwielbienie
  • Animacja
  • Tworzenie wspólnoty

 

13.30 ? ECCE HOMO

Spektakl teatralny KSM z par. św. Jadwigi Królowej w Kielcach poświęcony św. Bratu Albertowi Chmielowskiemu w dniu liturgicznego wspomnienia.

 

14.40 ? NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE

Litania do Najświętszego Serca Jezusa

 

15.00 ? EUCHARYSTIA W BAZYLICE WIŚLICKIEJ

POD PRZEWODNICTWEM BISKUPA KIELECKIEGO JANA PIOTROWSKIEGO

 

***

ks. Jakub Bartczak, raper, który inspiruje wielu młodych. Jak sam mówi, muzyka to jeden z jego sposobów na ewangelizację. Podaję link do strony gdzie możesz posłuchać jego najnowszego utwory "Bóg Jest Działa".

http://info.wiara.pl/doc/3963277.Nowy-utwor-ks-Jakuba-Bartczaka-Bog-jest-dziala

***

Świadectwo z rekolekcji ewangelizacyjnych.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Niedawno wróciłem z rekolekcji ewangelizacyjnych przygotowujących wolontariuszy do Światowych Dni Młodzieży 2016 w Krakowie i postanowiłem dać świadectwo.

Otóż rekolekcje ewangelizacyjne to coś dla osoby, która chce poznawać Słowo Boże oraz pogłębiać swoją wiarę ? tak prawi definicja. Ale to nie jest tak dokładnie! Przede wszystkim właśnie to, lecz poprzez takie wyjazdy poznaje się wielu wspaniałych ludzi dążących każdego przyjaźnią bezwarunkową. Osobiście poznałem kilka osób, z którymi utrzymuje stały kontakt, ale też takie, które są bardzo do mnie podobne. Poznałem ich historie nawrócenia, które były prawie takie same, co jest zaskakujące, jak jesteśmy podobni! To także im zawdzięczam pogłębianie swej wiary w Boga. Ci, z którymi utrzymuję kontakt, np, Dorota, Wiktoria czy Adrian ? mogę im powiedzieć o wszystkim i zawsze mnie zrozumieją, za co im bardzo dziękuje!

Rekolekcje to tak jak już powiedziałem, pozwalają zwiększyć częstotliwość rozmów z Bogiem, co daje nam niesamowitą siłę na pokonywanie codziennych przeszkód. Miałem też okazję uczestniczyć w pracy w grupach, co znacznie przybliża do Słowa Bożego poprzez Jego pełną interpretację. Razem z księdzem Sławkiem Sarkiem dyskutowaliśmy na temat organizacji czasu dla pielgrzymów przybywających na ŚDM do naszej diecezji. Dzięki niemu poznałem cztery prawdy życia duchownego oraz uczestniczyłem w codziennej Mszy Świętej.

Te rekolekcje stanowczo umocniły mnie w wierze oraz zachęciły do jej dalszego pogłębiania. Dzięki takim wyjazdom nie zapominam, co jest najważniejsze w życiu oraz pielęgnuję swoje relacje z Bogiem I Panem Jezusem poprzez codzienną modlitwę, coniedzielną Mszę Św. oraz spowiedź. Byłem przygotowany na mój pierwszy wyjazd na Oazę, lecz choroba mnie odwiodła od tej myśli, lecz cały czas mam nadzieję, że w najbliższym czasie będę mieć możliwość uczestnictwa w takowym wydarzeniu. Teraz najważniejszą rzeczą są Światowe Dni Młodzieży, na co czekam z niecierpliwością!

Mam nadzieję, że moje świadectwo zachęci Was do uczestnictwa we Mszach Świętych oraz pogłębianiu swojej wiedzy. Jestem szczęśliwy z tego kim jestem teraz, za co Chwała Panu!

Mikołaj.

 

 

ŚDM Kraków 2016

Spotkanie z papieżem Franciszkiem na Światowych Dniach Młodzieży w lipcu 2016 roku, zbliża się bardzo szybko. Oto link do poruszającego klipu, który zaprasza młodych na to spotkanie.

http://www.deon.pl/po-godzinach/ludzie-i-inspiracje/art,266,papiez-wyjezdza-z-watykanu-i-bierze-mlodych-na-stopa.html


Świadectwo z obozu Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia

Cześć, mam na imię Mikołaj i należę do parafii Wiślica. Obecnie mam 17 lat i chodzę do I LO im. T. Kościuszki w Busku ? Zdroju na profil biologiczno-chemiczno-fizyczny. Od marca b.r. jestem stypendystą Fundacji ?Dzieło Nowego Tysiąclecia?. Jest to stypendium papieskie. Idea narodziła się po pielgrzymce Ojca Świętego do Polski w 1999 r. Fundacja została powołana do życia w 2000 r., jako organizacja, której działalność ma upamiętniać Pontyfikat Jana Pawła II przez promowanie nauczania Papieża i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Do głównych celów Fundacji należy wspieranie rozwoju kultury i nauki chrześcijańskiej oraz chrześcijańskich mediów w Polsce, podnoszenie szans edukacyjnych młodzieży z małych miast i wsi oraz upowszechnianie nauczania Papieża Jana Pawła II. Fundacja ?Dzieło Nowego Tysiąclecia? organizuje Dzień Papieski, przyznaje Nagrody TOTUS, prowadzi program stypendialny dla młodzieży w wieku szkolnym i studentów, organizuje Konkurs Akademicki o stypendium i indeks im. Bp. Jana Chrapka.

W dniach 17-28 lipca miałem możliwość bycia na obozie FDNT-owców w Rzeszowie. Dewiza obozowa brzmiała: ?Bądź chrześcijaninem naprawdę!?. Na początku myślałem, że nie zdołam się wbić w środowisko i klimat panujący na tym obozie, ponieważ nie miałem okazji wybrania się na jakąkolwiek Oazę czy pielgrzymkę. Jednak zdanie zmieniłem po pierwszym dniu?, gdy tylko dojechałem na miejsce, wszyscy powitali mnie tak ciepło, jakby mnie znali od zawsze. Byli to 4-5-letni stypendyści i dlatego, że byłem nowy, wdrążyli mnie w temat FDNT od razu, za co byłem im bardzo wdzięczny. Poznałem wielu wspaniałych ludzi z całej Polski, i wiem, że w razie potrzeby mogę na nich liczyć bez względu na to, w jakiej części Polski się znajduję.

Grafik na takim obozie jest bardzo napięty. Raz jesteśmy tu, ale zaraz znajdujemy się na drugim końcu miasta. Mieliśmy możliwość pójścia na wykłady z zakresu chemii, biologii i fizyki, które odbywały się na Uniwersytecie Rzeszowskim oraz na Politechnice Rzeszowskiej. Mieszkaliśmy w Domu Studenta noszącego nazwę ?Hilton?, gdzie było miło i przytulnie. Udzielałem się na wszelkie sposoby: przykładowo należałem do chóru stypendystów, który śpiewał na uroczystych Mszach Św,

Obóz FDNT-owców w Rzeszowie zrobił na mnie niesamowite wrażenie. Po obozie czułem, jak Pan Bóg ma mnie w opiece i czuwa nade mną, nad każdym moim czynem i ruchem. Ponadto, na obozie po raz pierwszy usłyszałem głos sumienia, które mi mówiło, co i jak mam robić a czego nie. Uświadomiłem sobie wtedy, że tak naprawdę wszystko jest chwilowe, wszystko przenika w przeszłość, a później już tego nie ma. Tylko wiara oraz miłość jest wieczne, a sumą tych dwóch uczuć jest właśnie Bóg, i to On jest wieczny. Nasz Duchowy Ojciec, który poprzez sumienie nakazuje nam czynić dobro, nie zło. Cały świat opiera się na wierze w Boga, nic innego się nie liczy. Gdy wróciłem do domu, zacząłem inaczej patrzeć na świat. Modlitwy poranna i wieczorna stały się dla mnie rutyną, szczególnie wtedy, kiedy widziałem, że On mnie słucha. Zdałem sobie sprawę z tego, że ludzie, którzy nie wierzą w nic, nie mają, po co i dla kogo żyć. Jeżeli nie ma Boga w człowieku, nie ma też w nim miłości, którą człowiek mógłby się kierować. Lecz pamiętajmy o tym, że Bóg jest dobry i nakazuje miłować bliźnich bez względu na wszystko. Nakazuje kierować się miłością do drugiego człowieka nawet wtedy, gdy on odpowiada nienawiścią. Tego właśnie nauczył mnie ten obóz. Miłowania bliźniego, bo ta miłość pochodzi od Boga.

W artykule znajdują się także zdjęcia z obozu, które są dopełnieniem mojego świadectwa. Zapraszam do obejrzenia.

Mam nadzieję, że ten artykuł nakłoni do refleksji każdego, kto go przeczyta. I pamiętaj: Bądź chrześcijaninem naprawdę!

 


 

 

 

XIII Dzień Młodzieży w Wiślicy

Drodzy młodzi! W sobotę 20 czerwca odbyło się w Wiślicy kolejne spotkanie młodzieży naszej diecezji. Chociaż dookoła padał deszcz i przechodziły burze, w Wiślicy, przy boku Madonny Uśmiechniętej, była piękna pogoda. Relacje z tego spotkania oraz galerię fotografii znajdziecie na stronie diecezji. Podaję link.

http://www.diecezja.kielce.pl/wislica-ponad-800-osob-uczestniczylo-w-spotkaniu-mlodziezy/

 

ŚDM 2016 Kraków

Zamieszczamy film z uroczystości Peregrynacji ŚDM, które miały miejsce w Wiślicy 14 lutego 2015.

 

Pragniemy zaprosić wszystkich chętnych do wzięcia udziału w peregrynacji Krzyża i ikony MB Salus Populi Romani, które w naszej parafii odbędzie się w sobotę, 14. lutego o godzinie 16. Poniżej materiał wideo z zaproszeniem od Księdza Proboszcza, dzieci i młodzieży.

Peregrynacja Krzyża oraz ikony MB Salus Populi Romani

Poniżej film jaki wykonała młodzież z Parafialnego Centrum ŚDM z Wiślicy, aby zaprosić kolejna parafię do włączenia się w dzieło przygotowania.


***

Bardzo ważne jest duchowe przygotowanie do światowych dni młodzieży. Proponujemy zaczynać już dzisiaj. Zapraszamy na kolejne spotkania młodych, które odbędzie się w Busku Zdroju w dniach 10-11 października 2014 pod hasłem: Nie bójcie się być szczęśliwymi.

Pomocne materiały do duchowej formacji znajdziecie także na stronie www.kdm.org.pl

To na tej stronie znajdziecie ciekawe materiały wideo, rubrykę tweetując z Bogiem, czat se słowem oraz Orędzie papieża Franciszka na ŚDM 2016.

Nasze Wiślickie Spotkania Młodych są etapem na drodze duchowych przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku w Krakowie. Właśnie ogłoszono oficjalne logo oraz hasło tego spotkania. Zachęcam do śledzenia najnowszych wydarzeń na stronie http://www.krakow2016.com/pl/

Na kolejne spotkanie do Wiślicy zapraszamy młodych w sobotę 20 czerwca 2015 roku.

***

XII Spotkanie Młodych w Wiślicy. Dziękujemy i zapraszamy za rok.

Drodzy Młodzi! W sobotę 21 czerwca 2014 r., prawie 1.000 młodych przybyło do Wiślicy na XII spotkanie pn: "U źródeł wiary". Dokładną relację ze spotkania, znajdziesz tutaj:

http://www.diecezja.kielce.pl/blisko-tysiac-osob-uczestniczylo-w-spotkaniu-mlodziezy-w-wislicy-0

http://ekai.pl/diecezje/kielecka/x79940/wislica-diecezjalny-zlot-mlodziezy-w-najstarszym-sanktuarium-maryjnym-regionu/

***

STREFA MŁODYCH.

Znamy już chrześcijański przebój roku. Została nim hip hopowa piosenka pt.Wolność. Utwór ?Wolność? promuje debiutancki krążek ks. Jakuba Bartczaka pod  tytułem ?Powołanie?. W piosence pojawia się gościnnie ojciec Marcin Kowalewski CMF z zespołu Fragua oraz Erio - producent muzyczny. Teledysk do utworu ?Wolność? na serwisie YouTube miał ponad 765 tysięcy odsłon. Remiks tego utworu znajdziesz tutaj:  http://info.wiara.pl/doc/2067432.Znamy-chrzescijanski-przeboj-roku

Zachęcam także do posłuchania innych utworów. Mnie osobiście bardzo porusza wcześniejsza piosenka pt. Pismo święte. Posłuchaj a potem zacznij czytać:  http://www.youtube.com/watch?v=bJ8tso4vC-I&list=PL1DXqaQURWeArmLvkR0x4e3nqcBvnL6Qb

***

W całej Polsce powstają inicjatywy ewangelizacyjne. Zachęcam młodzież do zajrzenia na stronę wiara, gdzie mówi się o jednej z akcji. "Bo jeden lek jest na to wszystko", co przeżywa dzisiejszy człowiek. Zobacz, posłuchaj, poczytaj: http://info.wiara.pl/doc/1700321.Miasto-dla-Jezusa

W sobotę 8 czerwca 2013 około 1000 osób wzięło udział w XI Wiślickim Spotkaniu Młodych. Informacje na stronie poniżej.

http://www.diecezja.kielce.pl/blisko-tysiac-osob-uczestniczylo-w-spotkaniu-mlodziezy-w-wislicy

Zobacz także film ze spotkania:

http://www.youtube.com/watch?v=29dAATZqpdQ

również hymn spotkania 2013:

http://www.youtube.com/watch?v=PkprjYT31K0

Materiały archiwalne.__________________________________________

W sobotę 16 czerwca 2012 roku odbyło się jubileuszowe X Diecezjalne Spotkanie Młodzieży ?Wiślica - Chrzest - Jedność? pod hasłem: ?Kościół naszym domem?. Rozpoczęło się od zapisów i spotkania w kościołach stacyjnych: Chotlu Czerwonym, Jurkowie, Kocinie i Strożyskach. W ramach spotkania przewidziano  liturgię pokuty i pojednania z możliwością Spowiedzi św. oraz posiłek. Między godz.13.30-14.30 młodzież gromadziła się na placu Gminnym,  znajdującym  się przy reliktach Kościółka Szpitalnego Ducha Świętego. Przy wejściu wszyscy otrzymali namaszczenie na czole olejkiem radości, aby bardziej otworzyć się na śpiew, głoszone Słowo i modlitwę. O godz.15.30 młodzież przeszła do Bazyliki, gdzie modliła się u stóp Madonny Łokietkowej. O godz.16.00 rozpoczęła się Eucharystia pod przewodnictwem Bp. Ordynariusza i Bp. Florczyka z udziałem około 50 kapłanów, którzy towarzyszyli swoim grupom.

Po Eucharystii, na Placu odbył się dla młodzieży Koncert zespołu Maleo Reggae Rockers. Fragment koncertu obejrzyj: http://www.youtube.com/watch?v=xV9yFWE2urE

Hymn spotkania młodych 2012 zobacz:http://www.youtube.com/watch?v=RhnwQ470fCg

Od 2003 roku  parafia Wiślica gości młodzież z całej diecezji kieleckiej, uczestniczącą w Diecezjalnym Spotkaniu Młodych. Spotkania te weszły już na stałe do kalendarza wydarzeń parafialnych. Miejscem spotkań są zazwyczaj Błonia Polskich Świętych i Błogosławionych i Wiślicka Kolegiata. Spotkania przebiegają w atmosferze modlitwy, ale i dobrej zabawy. Zawsze kończy je koncert współczesnej muzyki chrześcijańskiej. W tym roku temat spotkania brzmiał: "W komunii z Bogiem". Doniosłym momentem spotkania była Eucharystia, której przewodniczył i homilię wygłosił  pasterz naszej diecezji J.E. Ksiądz Biskup Kazimierz Ryczan, pod którego patronatem spotkania odbywają się od samego początku.

Zaproszenie do Wiślicy obejrzyj:http://www.youtube.com/watch?v=nMX_DrYWorA&feature=related

Relacaj ze spotkania w Wiślicy 2011 zobacz: http://www.youtube.com/watch?v=HKh6nV1Ay3A

http://www.youtube.com/watch?v=HKh6nV1Ay3A&feature=related

Poniżej krótkie filmy z IX Spotkania Młodych 2011 na wiślickich błoniach.

Oprawę muzyczną spotkania zapewniały połączone siły Zespołu Muzycznego Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach "Kerygmat" oraz schola działająca przy kościele parafialnym w Masłowie.

Jako gwiazda spotkania, w ramach koncertu na jego zakończenie wystąpiła Magda Anioł, autorka między innymi takich przebojów jak dedykowany bł. Janowi Pawłowi II "Lolek", czy "Zaufaj Panu już dziś". Oto fragment jej występu: http://www.youtube.com/watch?v=BlGOIb3OPbY

Poprawiony: poniedziałek, 20 czerwca 2022 07:10
  Joomla themes free, business web host.